گریتینگ کامپ.زیت یا فایبر گلاس

 

گریتینگ کامپوزیت :

مجموعه ای منظم است از عناصر طویل، که اندازه ای یکسان و موازی دارند. گریتینگ معمولا ازیک مجموعه واحد از عناصر طویل تشکیل شده، اما می تواند شامل دو مجموعه باشد، که در این صورت مجموعه دوم (به عنوان مصور) معمولا عمود بر مجموعه اول تشکیل می شود.هنگامی که این دو مجموعه عمود هستند، خانه های مربعی یا مستطیلی تشکیل می شود که به آن شبکه یا مش می گویند.

این سطوح مشبکی، مقاوم هستندو مصارف فراوانی را در صنعت دارامی باشند . گریتینگ (شبکه فولادی ) از برخورد دوتسمه و یا تسمه و میل گرد در یکدیگرو جوش خوردن آن ها به وجود می آید. یکی از مهمترین مزایای استفاده از گریتینگ، استحکام بالای آن نسبت به وزن کم گریتینگ می باشد. در واقع استفاده از صفحات مشبک طبق اصول استاندارد طراحی ضخامت و مشخصات فنی گریتینگ، باعث حصول سطحی مستحکم با وزنی کم می شود.

گریتینگ را می توان از مواد مختلف مانند فولاد، آلومینیوم، فایبر گلاس ساخت.گریتینگ فایبر گلاس نیز به عنوان گریتینگ FRP شناخته شده است.

 


گریتینگ ها معمولا از لحاظ مصرفی به دو گروه عمده گریتینگ در صنعت و گریتینگ در شهرسازی تقسیم می شوند:

گریتینگ در صنعت : پتروشیمی ،نفت و گاز ،سازه های فلزی ،کف پله ،دور مخزن ،پله های گردان ،مخازن پتروشیمی ،کشتی سازی ،کانال های فاضلاب کارخانه ها بخصوص صنایع غذایی،گریتینگ زیرپایی اپراتورها و ماشینکارها از جمله موارد استفاده گریتینگ در صنعت می باشد .

گریتینگ در شهرسازی : ساختمان سازی، پله های فرار، پله های گردان ،ایجاد پله های رفت و برگشتی و پاگردپله ها،حصار اطراف ویلاها، محافظ پنجره های آپارتمان، گریتینگ دوردرخت ورودی باغچه های شهری ، کانال های فاضلاب شهری ، جدول بندی خیابان ها ، پل های هوای، پل های مقابل پارکینگ و درب منازل ، دریچه های لولای،استخرها و... .

گریتینگ به عنوان فیلتر :گریتینگ در فاضلاب ها ویا دریچه های هوا به عنوان فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد .


/ 0 نظر / 19 بازدید