سازنده انواع گریتینگ فلزی Grating و بست گریتینگ در تهران
گریتینگ پله،گریتینگ دریچه منهول ، گریتینگ پل روی نهر ها ،گریتینگ درو درختی ، گزیتینگ صنعت نفت، گریتینگ دور مخزن ، گریتینگ استنس استیل ، گریتینگ کامپوزیت ، گریتینگ شهری
صفحات وبلاگ
نویسنده: گریتینگ حکمت پولاد خورگام - ۱٩ دی ۱۳٩۳

 

گریتینگ کامپوزیت :

مجموعه ای منظم است از عناصر طویل، که اندازه ای یکسان و موازی دارند. گریتینگ معمولا ازیک مجموعه واحد از عناصر طویل تشکیل شده، اما می تواند شامل دو مجموعه باشد، که در این صورت مجموعه دوم (به عنوان مصور) معمولا عمود بر مجموعه اول تشکیل می شود.هنگامی که این دو مجموعه عمود هستند، خانه های مربعی یا مستطیلی تشکیل می شود که به آن شبکه یا مش می گویند.

این سطوح مشبکی، مقاوم هستندو مصارف فراوانی را در صنعت دارامی باشند . گریتینگ (شبکه فولادی ) از برخورد دوتسمه و یا تسمه و میل گرد در یکدیگرو جوش خوردن آن ها به وجود می آید. یکی از مهمترین مزایای استفاده از گریتینگ، استحکام بالای آن نسبت به وزن کم گریتینگ می باشد. در واقع استفاده از صفحات مشبک طبق اصول استاندارد طراحی ضخامت و مشخصات فنی گریتینگ، باعث حصول سطحی مستحکم با وزنی کم می شود.

گریتینگ را می توان از مواد مختلف مانند فولاد، آلومینیوم، فایبر گلاس ساخت.گریتینگ فایبر گلاس نیز به عنوان گریتینگ FRP شناخته شده است.

 


گریتینگ ها معمولا از لحاظ مصرفی به دو گروه عمده گریتینگ در صنعت و گریتینگ در شهرسازی تقسیم می شوند:

گریتینگ در صنعت : پتروشیمی ،نفت و گاز ،سازه های فلزی ،کف پله ،دور مخزن ،پله های گردان ،مخازن پتروشیمی ،کشتی سازی ،کانال های فاضلاب کارخانه ها بخصوص صنایع غذایی،گریتینگ زیرپایی اپراتورها و ماشینکارها از جمله موارد استفاده گریتینگ در صنعت می باشد .

گریتینگ در شهرسازی : ساختمان سازی، پله های فرار، پله های گردان ،ایجاد پله های رفت و برگشتی و پاگردپله ها،حصار اطراف ویلاها، محافظ پنجره های آپارتمان، گریتینگ دوردرخت ورودی باغچه های شهری ، کانال های فاضلاب شهری ، جدول بندی خیابان ها ، پل های هوای، پل های مقابل پارکینگ و درب منازل ، دریچه های لولای،استخرها و... .

گریتینگ به عنوان فیلتر :گریتینگ در فاضلاب ها ویا دریچه های هوا به عنوان فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد .


مشخصات فنی


گریتینگ از تسمه های طولی و عرضی تشکیل شده است .

تسمه باربر (bearing bar) : جهتی از تسمه های گریتینگ که میزان فشاروارده به گریتینگ را تحمل می کند وبرروی تکیه گاه های مربوطه قرارمی گیرد. برای ساخت آن از تسمه استاندارد استفاده می شود .بنابه درخواست متقاضی می توان تسمه های باربر را در هر ابعادو ضخامتی که نیاز باشد تولید نمود.

رابط (cross bar) : جهتی از تسمه های گریتینگ که نقش آن تنظیم کردن چشمه های گریتینگ و ایجاد ارتباط بین تسمه های باربر می باشد را تسمه های رابط یا غیرباربرمی گویند. تسمه های غیرباربرمی تواندشامل تسمه، نیم تسمه، میل گرد، آجدارویا چهار پهلوی تابیده  شده باشد.

چشمه یا مش بندی (mesh) : معمولا با دو عدد نشان داده می شود (x*y) که در آن x نمایانگر فاصله بین تسمه های باربرو y فاصله بین رابط ها می باشد . با کم کردن فاصله بین باربرها می توان مقاومت گریتینگ را بالا برد، ولی فاصله بین رابط ها تاثیرزیادی در تحمل بار گریتینگ ندارد.


میزان بار

میزان بار وارده به گریتینگ بر روی تسمه های باربر می باشد. لذا عوامل تعیین کننده مقاومت گریتینگ را می توان اینگونه نام برد:

1) ضخامت وارتفاع تسمه باربر.

2) طول تسمه باربر(که هرقدرکوتاهترباشند، مقاومت گریتینگ بالامی رود.)

3) فاصله بین تسمه های باربردرچشمه گریتینگ (مش بندی گریتینگ)

همچنین طول تسمه های باربر به عواملی مانند: طول دهنه بارگذاری و یا فاصله بین نگه دارنده های زیرین گریتینگ بستگی دارد که طراحی این تسمه با توجه به محل نصب انجام می گیرد.

 

با در نظر گرفتن توضیحات فوق ،گروه فنی مهندسی شرکت حکمت  پولاد خورگام با دارا بودن امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مناسب جهت محاسبه بسیار دقیق وزن و ساخت گریتینگ تلاش  دارد تا بخش کوچکی از نیاز صنایع مختلف و موسسات عمران شهری را رفع نموده و محصول با کیفیتی را به بازار عرضه نماید

گریتینگ حکمت پولاد خورگام
02142695620فکس 09128089673 شرکت حکمت پولاد خورگام www.hpk-co.com
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


گریتینگ - گریتینگ گالوانیزه- کانال پیش ساخته جمع اوری آب سطحی